Тюнс приймає оплату Карткою "Пакунок малюка" 🇺🇦
Українська
096-009-27-83
097-421-59-21
Рефлекси новонароджених

Рефлекси новонароджених

Автор: Tunes Дата: 25.11.2019

Хочете знати чи правильно працює у вашого малюка центральна нервова система? Тоді Вам варто просто звернутися до неонатолога, педіатра або дитячого невропатолога. При нормальному розвитку ЦНС немовляти частину рефлексів можна спостерігати з народження, а частина з них буде з'являтися у міру зростання малюка, кожен рефлекс має свій період життя. Важливо, самостійно не проводити оцінку рефлексів. Довіртеся фахівцям.

Хапальний рефлекс, Моро, хоботковий ... їх величезна кількість. Давайте розглянемо основні

Рефлекс Моро, це та "штука", яка буде заважати спати маляті, а заодно і вам. Він проявляється зазвичай в два етапи, як реакція на подразник або на втрату опори (новонароджені не дуже полюбляють великий і вільний простір, і цей простір може стати тригером для активації рефлексу Моро):

  • малятко розводить ручки в сторону і розкриває кулачки
  • малюк зводить ручки, ніби обіймає себе
Такий сплеск ручками часто лякає дитину уві сні і змушує її прокинутися, тому важливо на період наявності яскраво вираженого Моро укладати дитину в пелюшках-коконах, які є невід'ємною частиною всього одягу для новонародженого. В них дітки не будуть себе лякати і будити ручками. У нормі, до чотирьох місяців рефлекс втратить яскраву вираженість.

Смоктальний рефлекс проявиться у малятка ще під час перебування в животику. Активує його, перебування подразника в роті до малюка, цей рефлекс дуже важливий для процесу годування груддю, саме він змушує новонародженого здійснювати активні смоктальні рухи. До речі, важливо, пам'ятати для новонародженого цей рефлекс ще і заспокійливий.

Хоботковий рефлекс він дуже милий. Кроха зробить для Вас свого роду поцілунок, якщо Ви доторкнетеся до його губ.

Рефлекс повзання (рефлекс Бауера). Розмістіть крихітку на животик а під стопи підставте ручку, і Ви повинні побачити, як подібно до жучка крихітка буде піднімати голівку і почне повзти.

Полоскотавши ніжки з боку стоп можна перевірити кілька рефлексів. Наприклад рефлекс Бабинського - проведіть пальцем по зовнішній стороні стопи - від п'ятки до пальчиків і манюнька розкриє віялоподібно пальчики, а якщо прикласти свій великий палець під пальчиками ніжок - крихітка вас вхопить ними (це ще один різновид хапального рефлексу).

Перший крок можна побачити в перші дні життя дитини, ну так, не зовсім крок, а рефлекс автоматичної ходьби. Візьміть дитину під ручки, дайте опору ніжкам і нахиліть на себе крихітку. Ось і перші кроки!

Рефлексів існує безліч, але головне пам'ятати, що краще самостійно не вирішувати добре вони проявляються чи ні - об'єктивно оцінити зможе тільки лікар.

Пов`язані товари

Коментарi

Написати коментар