Тюнс приймає оплату Карткою "Пакунок малюка" 🇺🇦
Українська
096-009-27-83
097-421-59-21
Заспокійливий спів

Заспокійливий спів

Автор: Tunes Дата: 15.11.2021

Ви співаєте своєму малюкові? Перед сном? У вигляді колискових на кшталт “баю-баюшки..”?

А знали, що спів, якщо його правильно використовувати може принести спокій дитині і вам не тільки при відході до сну. І просте насвистування мелодій стане магічним в екстрених ситуаціях, достатньо дочитати статтю до кінця та дізнатися про пару секретів.

У Канаді було проведено дослідження, в якому діткам у засмученому стані батьки співали незнайому пісеньку, знайому мелодію чи виразно розмовляли.

Що співати і коли?

Якщо малюк починає вередувати або вже кілька хвилин триває плач, при цьому малюк нагодований і одяг сухий чистий, а ваше серце розривається, тому що хочеться заспокоїти малюка. Починайте тихо й повільно співати.

Секретом успішного співу є підбір репертуару. Вибирайте мелодії, які вже знайомі дитині. Саме вони матимуть максимально заспокійливий та розслабляючий ефект. Не нові хіти з вашого плейлиста, а саме старі та звичні звучання.

Для того, щоб бути готовим до моментів стресу у малюка - заздалегідь навчіться пісенькам. Я маю на увазі, не вивчити напам'ять, а кілька разів під час гарного настрою та ігор заспівати разом, тоді слова та сама музика буде відомою.

Дослідження показало, що, особливо в перші 30 секунд, немовлята приділяли більше уваги батькові, більше посміхалися та виявляли менше занепокоєння (наприклад, плач, похмурий погляд, розчарування), коли батько співав знайому пісню. На другому місці була незнайома пісня, і найменш ефективною була мова, навіть якщо вона виразна.

Як потрібно співати дитині?

  • Перше: якщо хочете, щоб дитина до вас прислухалася, а відповідно і відволікалася від своїх стресових відчуттів – співати починайте тихенько та ніжно. Без голосних акцентів та вигуків.
  • Друге: краще при цьому тримати дитину на руках, а не просто у ліжечку. Коли ми співаємо чи розмовляємо наше тіло, випромінює легкі вібрації, які при тілесному контакті будуть передаватися дитині. До речі, татусям також рекомендовано брати участь у піснеспіві для малюка. Якщо тато соромиться при мамі це робити (таке буває), залиште кімнату на кілька хвилин.
  • Третє: не кидайте співати або не змінюйте гучність, якщо побачили усмішку чи заспокоєння, оскільки потрібно закріпити результат.
  • Пам'ятайте, що звук та тембр голосу батьків, це перше, що мимоволі вчилась слухати дитина, перебуваючи ще в животику мами. І навіть простий і легкий монолог найрідніших людей може подолати стрес.

    Також існує ще один дієвий спосіб допомогти малюку заснути-про нього можна почитати тут.

Пов`язані товари