Що необхідно знати до народження дитини?
Коли малюк з'являється на світ вже не виходить приділяти багато часу на пошук інформації про крихітку. Буквально кожну секунду перебування дитини поза животиком народжуються нові питання. Ось топ моментів, з якими стикаються всі матусі, і які краще дізнатися до пологів.
1. Конічна форма голови
Не варто бити тревогу, якщо після появи дитини ви помітили, що форма голови має конічну форму. Така форма, як правило, з'являється в ході природних пологів через здавлювання головки немовляти, але форма черепа незабаром зміниться.
2. Плач без сліз
Плач без сліз у немовлят - це норма. Під час, коли малюк жив в утробі матері, в сльозах необхідності не було, тому що їх функції виконувала навколоплідна рідина, а слізні протоки закривалися слизовими пробками. Вони захищали від попадання води всередину.
Протягом перших тижнів ці пробки самостійно розсмоктуються і перші крапельки сліз ви зможете спостерігати з 1-2 місяців.
3. Косоокість у новонароджених
Протягом перших шести тижнів життя у багатьох дітей може бути косоокість, але це не повинно вас турбувати! Якщо це триває після 6 тижнів, зверніться до педіатра!
4. Рефлекс Моро
Ви можете помічати здригання або "підкидання" ручок малюка. Зазвичай присутній у всіх немовлят до трьох місячного віку, як відповідь на раптову втрату підтримки, коли дитина відчуває себе, як ніби вона падає. До речі, якщо ви хочете виключити переляк малюків в ці моменти - вам знадобляться пелюшки-кокони.
5. Перлини Епштейна
У багатьох дітей в ротику спостерігаються маленькі білі кісти розміром з шпилькову головку.
Ці кісти називаються «перлинами Епштейна».
Вони абсолютно нормальні і поступово зникають самі по собі через 1-2 тижні після народження малюка.
6. «Поцілунок ангела»
Іншими словами, родимі плями.
Всі червоні сліди є результатом того, що кровоносні судини розташовані дуже близько до поверхні шкіри дитини. Коли концентрація кровоносних судин низька, ознаки рожеві і ледь помітні.
Ці родимі плями є небезпечними, а в деяких випадках вони зникають у міру дорослішання дитини.