Тюнс приймає оплату Карткою "Пакунок малюка" 🇺🇦
Українська
096-009-27-83
097-421-59-21
Атопічний дерматит у дитини - як уникнути і попередити

Атопічний дерматит у дитини - як уникнути і попередити

Автор: Tunes Дата: 20.03.2020

Якщо ви помітили, що у вашої малятка з'явилася попрілість, яка ніяк не проходить, а шкіра лущиться - швидше за все це алергія, а точніше атопічний дерматит у дитини. Причин такої проблеми може бути декілька. Давайте більш детально розберемося, що ж це за недуга і як з ним боротися.

Алергія знайома багатьом людям. Нею страждають як немовлята, так і дорослі люди. За приблизними підрахунками, до алергії і дерматиту схильні близько 60% населення нашої планети. Що ж таке алергія? Це не зовсім захворювання, а просто специфічна реакція організму на певний алерген, який викликає сильну чутливість. Клітини імунної системи, при впливі певного алергену, починають виробляти певні речовини, які і викликають симптоми алергії: свербіж, почервоніння шкіри, набряки або спазми м'язів. Така реакція може розвиватися миттєво або з'являтися через деякий час (кілька днів, тижнів або навіть місяців).

Вважається, що не кожна людина може зіткнутися з алергією, а тільки схильні до неї люди. Якщо в родині хтось із батьків страждає таким недугом, то у дитини відповідно виникає ризик виникнення алергії. У такому випадку за малюком потрібно уважно спостерігати і по можливості захищати його від знайомства з алергенами. Найчастіше у дітей грудного віку явною ознакою до схильності є харчова алергія. Помітити її не важко. Шкіра крихти червоніє, лущиться, з'являється висип і попрілості. Як правило, такі ознаки зазвичай локалізуються в певних місцях:

  • шия,
  • лоб,
  • сідниці,
  • навколо рота,
  • за вухами,
  • на складочках рук і ніг.
Така форма алергії називається діатез або ж атопічний дерматит. Якщо вчасно не почати лікування алергію, вона може вразити дихальну систему дитини.

В основному лікувати атопічний дерматит не складно. В першу чергу потрібно зрозуміти на які продукти харчування пішла така реакція, і виключити їх з раціону. Якщо малюк ще харчується грудним молоком, то раціон потрібно переглянути вже мамі. Варто виключити особливо алергенні продукти:

  • мед,
  • полуниця,
  • шоколад,
  • ікра,
  • яйця,
  • горіхи,
  • гриби,
  • кава).
А якщо малюк знаходиться на штучному вигодовуванні, лікар допоможе підібрати найбільш підходящу суміш. Якщо ваш малюк алергік, нові продукти йому треба давати дуже обережно. Незнайомий йому продукт додавати можна раз в 5 днів. І уважно стежити за реакцією маленького.

Прикорм найкраще починати з найменш алергенних продуктів зелених яблук, груш, цвітної капусти і капусти брокколі. А каші повинні бути безмолочні і безглютенові. Знайомити дитину з рибою, яйцями і коров'ячим молоком потрібно після року. Іноді трапляються перехресні реакції продуктів, схожих за складом. Це відбувається, коли наприклад алергія на курку і курячі яйця може викликати таку ж реакцію на перепелині яйця і навіть на противірусну вакцину.

Чому якісний одяг не менш важливий ніж якісна їжа

Ще одне істотне джерело алергічної реакці для діток - це одяг. Доросла людина, відчувши дискомфорт від будь-якої речі, може відразу її зняти. Прояв же аллергічсекой реакції на неякісний одяг у дитя, батьки помічають вже на стадії прояву на шкірі. Це легше попередити, ніж реакцію на їжу. Просто з народження використовуйте одяг з зовнішніми швами, виключно з натуральних і дихаючих матеріалів. Також, такий на перший погляд, простий елемент - це фурнітура на одязі. Вона повинна бути не менш якісною, ніж полотно і не містити нікель. Це все ви можете з'ясувати у продавця, чи виробника. Тюнс шиє одяг з зовнішніми швами, який ви можете знайти в цьому розділі. Для новонароджених діток за замовчуванням одяг повинен бути тільки зі швами назовні і виключно з 100% натуральних матеріалів.

Лікування атопічного дерматиту у дітей

Як ви вже зрозуміли, лікування полягає у виявленні алергену і виключення контакту з ним. Але буває так, що дитина вже не їсть протипоказані продукти, а атопічний дерматит ніяк не зникає. У такому випадку лікар-алерголог порадить вам вести харчовий щоденник. У ньому необхідно записувати, коли і що їв малюк, і яка в нього була на це реакція протягом доби. Також можна здати лабораторні аналізи, які допоможуть точно визначити реакцію організму на певний продукт.

Крім дієти, в лікуванні використовуються антигістамінні, абсорбуючі засоби і креми, які допомагають зняти подразнення і свербіж. Іноді дітям призначають пребіотики, які покращують стан кишечника і його мікрофлори. Навіть без алергічних проявів шкіра малюка дуже чутлива, детальніше про шкіру немовлят читати тут.

Коментарi

Написати коментар