Як одягнути новонароджену дитину по погоді
Перше, що потрібно зрозуміти - це те, що тіло новонародженого малюка віддає тепла більше, ніж утворює. І в перші кілька місяців ці процеси недосконалі і поступово налагоджуються. Також необхідно врахувати, що в процесах терморегуляції людського тіла активно беруть участь жировий підшкірний шар і потові залози, робота яких у крихти ще теж в процесі формування. Тому орієнтуватися на свої відчуття достатньо помилково. Найчастіше якщо вам в кімнаті трохи свіжо - дитині добре, якщо ж вам тепло- малюк може вже перегріватися.
Давайте поетапно пройдемо шлях малюка після появи в цьому світі. Пологовий будинок. Привіт світ! Перше приміщення, в якому буде жити малюк - буде пологовий будинок. І повірте, в пологових будинках середня температура в холодну пору року близько 23 градусів. Часом навіть більше. Будинки для зустрічі малюків опалюють прекрасно, за словами наших постійних клієнтів, навіть занадто.
Одяг для пологового будинку потрібно купувати такий, який стане в нагоді дитині і після виписки. Це повинен бути виключно бавовняний натільний одяг, наприклад як це комплекти. Без додаткових утеплювачів і синтетики.
Виписка! Перша урочиста подія дитинки.
Для процесу переміщення дитинки додому, поверх бавовняного, натурального чоловічка варто одягнути сліпик з синтетичним утеплювачем і можна в конверт. Пам'ятайте, що до тіла малюка повинна прилягати тільки м'яка і натуральна тканина. Верхні шари вже можуть містити в складі ненатуральні волокна.
Як одягати новонародженого вдома ...
В домашніх умовах для новонародженого повинно бути забезпечено оптимально прохолодне вологе чисте повітря. Ідеальна температура для малюка 18-20 градусів. Одягати для домашнього дозвілля малюка потрібно просто в натуральний бавовняний чоловічок, шапочку і пинеточки. Чоловічок можна замінити парою: бодік з повзунками - повірте, дитині буде комфортно і не холодно. Уникайте натільних речей з начосом і синтетичних тканин, які можуть викликати перегрів і роздратування на шкірі. Пам'ятайте, натільний одяг крихти - це таке ж білизна, як і у дорослих. І до вибору натільного дитячого одягу потрібно підходити з особливою ретельністю.
У чому гуляти, коли на вулиці холодно ...
Свіже повітря необхідне малюкові з народження. Тому без видимих причин не можна скасовувати щоденні прогулянки на вулиці, так як це один з важливих факторів розвитку хорошого імунітета малюка. Бажано ходити на прогулянку за любої погоди (крім відкритого сонця і природних катаклізмів). Навіть в проливний дощ матусі гуляють на веранді, або на балконі.
Для прогулянок на вулиці в холодну пору року одягайте дитину за схемою, описаною нижче. Вибираючи демісезонні і зимові дитячі комбінезони звертайте увагу на діапазон температур, на які вони розраховані.
Коротке керівництво для ідеальної терморегуляції без перегріву і переохолодження
Як одягнути новонародженого на прогулянку влітку
Влітку малюка досить одягнути в натільний трикотажний чоловічок, обов'язково шапочку і взяти з собою тонку ковдрочку, а краще муслінову пелюшку.
Одяг для новонароджених восени
В осінній період кількість одягу збільшується. Але базовим є бавовняний натільний комбінезончик, або бодік з повзунами. Зверху можна надіти комбінезон більш щільний з капітона, або флісу. Обов'язково х/б шапочку під утеплену.
Як одягати новонародженого взимку на виписку, або прогулянку
Щоб прогулянки з новонародженим взимку були комфортними, основою одягу повинна бути натільна трикотажна білизна у вигляді сліпіка, а далі в залежності від теплоти конверта, або ковдри, можна додавати або прибирати утеплений комбінезон. Так званий піддів. Звичайно, краще, щоб і цей предмет одягу був повністю натуральний, але цілком підійде і флісовий, або махровий комбінезон. Перевіряти чи не холодно малюкові потрібно на потилиці і спинці.
Як одягнути новонародженого на прогулянку навесні
Чим ближче до літа, тим кількість одягу зменшується і знову можна буде повернутися до натільного одягу без синтетичних утеплювачів і начосом.
Як зрозуміти, що малюкові холодно, або він перегрівся?
Це може бути перегрів, якщо:
- дитина відмовляється їсти;
- гаряча і почервоніла (не завжди підвищення температури говорить про застуду, при перегріванні температура може піднятися до 38 градусів);
- нервує і поводиться неспокійно;
Потрібно:
- зняти з малюка одяг і накрити легкою пелюшкою, типу муслінової;
- прикласти до грудей або напоїти водою;
- через півгодини знову виміряти температуру, і якщо зниження немає - звернутися до лікаря.
Це може бути переохолодження, якщо:
- дитина плаче без видимих причин;
- з'явилася блідість і синява навколо ротика;
- малюк наполегливо соває ручками і ніжками.
Потрібно:
- прикласти малюка до грудей (звичайно ж якщо це сталося на вулиці-терміново йти в приміщення);
- переодягнути в інший одяг (можливо на ньому була синтетика і малюк спітнів і від цього замерз.
Як визначити, в будь-яку погоду і в будь-якому місці, чи комфортно малюкові? Найкращий спосіб аж ніяк не температура носика і ручок, а потилиця і верх спинки: якщо в цьому місці прохолодно - потрібно додатково одягнути дитину, якщо шия мокра і гаряча - малюк занадто закутаний і йому жарко. Якщо потилиця звичайної температури і суха - вашому малюку комфортно і затишно.