Підвищене слиновиділення у малюка-чи варто турбуватися?
Практично 99% батьків планети, на 2-му місяці життя своєї дитини стикаються з такою фізіологічною особливістю у діток - надмірне слиновиділення. Більшість сприймає це як "перший дзвіночок" появи зубів, деякі пов'язують цей процес з неврологічними проблемами у малюка і починають шукати відповідь на питання як боротися зі слиновиділенням у дитини.
Процес надлишкового слиновиділення називається - саливація, і є нормою, до віку двох років. У дворічному віці все повинно відновитися до рівня дорослої людини.
Сам процес, чому малюк і все навколо стає вологим дуже простий - в період підвищеного слиновиділення у дитини ще немає звички до постійного ковтання слини, як у нас, у дорослих, також в цей період у дитини починають прорізуватися зубки, що грає велику роль у формуванні об'єму слини.
Важливо знати і розуміти, що слиновиділення для крихти корисно і боротися з ним не варто:
- рясна слина допомагає малюкові створювати вакуум для смоктання молока при годуванні;
- слина допомагає в розщепленні крохмалю молока в ротовій порожнині до цукрів, що значно полегшує переварювання їжі в шлунку;
- слина у новонароджених стоїть на захисті ротової порожнини малюка від пересихання і розвитку хвороботворних мікроорганізмів.
Також Вам на допомогу прийдуть м'які серветки і м'які натуральні рушники, але не варто старатися при витирання слини, щоб не викликати роздратування на шкірі малюка.